Galeria

PORTRET JULIUSA MADRITSCHAWIZYTA W IZRAELU
Podczas naszej podróży do Izraela, udało nam się odnaleźć drzewko poświęcone pamięci Juliusa Madritscha w Ogrodzie Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata......i udokumentować to na fotografii.Odwiedziliśmy też Instytut Yad Vashem, który był jednym z głównych celów naszej wyprawy:
ARTYKUŁY W GAZETACH
Naszym odkryciem "tarnowskiego Schindlera" podzieliliśmy się ze znanymi gazetami:

Gazeta Krakowska

TEMI

MASZYNY DO SZYCIA
Po przeczytaniu artykułu w jednej z gazet, zgłosił się do nas mieszkaniec Tarnowa z informacją, że maszyny z fabryki Juliusa Madritscha znajdują się...u niego na strychu!


                         
Obie maszyny są oryginalne, po lewej stronie maszyna kuśnierska, natomiast po prawej maszyna do szycia.


LISTA PRACOWNIKÓW
Dzięki uprzejmości Pana Czechowskiego, u którego znajdują się maszyny do szycia, udało nam się dotrzeć do archiwalnych list pracowników Madritscha:


           


POŁOŻENIE ZAKŁADU MADRITSCHA W TARNOWIE
Również udało nam się dotrzeć do mapy historycznej Tarnowa. Po znalezieniu informacji dotyczących lokalizacji zakładu Madritscha, zaznaczyliśmy na niej obszar, który ten zakład obejmował. Była to ulica Lwowska 7. 


ZDJĘCIE WNĘTRZA JEDNEGO Z ZAKŁADÓW MADRITSCHA
Dzięki uprzejmości Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie uzyskaliśmy zgodę na opublikowanie i wykorzystanie w naszym projekcie zdjęcia przedstawiającego wnętrze jednego z zakładów Juliusa Madritscha w okupowanej Polsce.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Łączna liczba wyświetleń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Unordered List

Theme Support

Unordered List