środa, 21 czerwca 2017

Współpraca z reżyserem filmu dokumentalnego o MadritschuZ niemałym zdziwieniem otrzymaliśmy informację od Pani Zofii Beklen z Wiedeńsko-Krakowskiego Towarzystwa Kulturalnego, która jak się okazało jest producentką planowanego filmu dokumentalnego o Juliusu Madritschu. W następstwie tego kontaktu doszło do rozmowy na Skype pomiędzy mieszkającym w Wiedniu reżyserem, Panem Piotrem Szalszą, a nauczycielem-koordynatorem projektu Marcinem Zarodem. Okazuje się, że Pan Piotr od wielu lat planował nakręcić film o Juliusu Madritschu, który sam przed wojną mieszkał właśnie w Wiedniu. Kiedy przeczytał w sieci o naszym projekcie, postanowił się z nami skontaktować. 

Efektem rozmowy był przyjazd ekipy filmowej do Tarnowa 18 czerwca, w dniu premiery naszego projektu. Pani Zofia Beklen wraz z operatorem wzięli najpierw udział w zwiedzaniu Cmentarza Żydowskiego w Tarnowie, gdzie powstały też kadry do planowanego filmu.Wieczorem ekipa filmowa uczestniczyła też w samej prezentacji projektu w Galerii Sztyler.

Po zakończeniu prezentacji doszło też do spotkania z Panem Dariuszem Czechowskim, który przyniósł ze sobą przedmioty wyjęte z jednej z szuflad w oryginalnej maszynie do szycia z warsztatów Madritscha.


Share:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Łączna liczba wyświetleń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Unordered List

Theme Support

Unordered List