wtorek, 26 września 2017

Nagroda w konkursie "Unsung Heroes Discovery Awards"

Kiedy w kwietniu wysyłaliśmy zgłoszenie naszego projektu do konkursu Unsung Heroes Discovery Awards, organizowanego w USA, chcieliśmy tylko, żeby o "Niciach Życia" i Juliusu Madritschu dowiedzieli się też ludzie w innych krajach. Nie spodziewaliśmy się, że nasze dokonania zostaną docenione przyznaniem głównej nagrody w kategorii "Outstanding International Project", czyli "Wybitny projekt międzynarodowy". 


Konkurs organizowany jest przez Lowell-Milken Center for Unsung Heroes, czyli organizację założoną przez Normana Conarda, którego uczennice "odkryły" ponownie Panią Irenę Sendlerową. Co roku startuje w nim wiele szkół amerykańskich, bo dla nich przeznaczone są główne kategorie. Jest tylko jedna kategoria dla wszystkich pozostałych szkół z całego świata i w tym roku przypadła ona właśnie naszemu projektowi, a zespół projektowy otrzymał nagrodę w wysokości 1000 dolarów!

Do konkursu zgłosiliśmy swoją stronę internetową projectmadritsch.blogspot.com, poświęconą  Juliusowi Madritschowi i wszystkim odkryciom z nim związanym. Czytając wiele książek, zbierając materiały z internetu oraz przeprowadzając wywiady, zebraliśmy wiele informacji na temat zapomnianego już w Tarnowie bohatera.

Share:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Łączna liczba wyświetleń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Unordered List

Theme Support

Unordered List